Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
5 przydatnych narzędzi UX Designera

5 przydatnych narzędzi UX Designera

Strony i aplikacje internetowe, które pomogą Ci zwiększyć produktywność.

Oprócz narzędzi służących do prototypowania, każdy UX Designer ma w swoim arsenale szereg innych przydatnych aplikacji. W tym artykule poznasz 5 narzędzi, które usprawnią pracę każdego specjalisty z zakresu UX. Nieważne, czy jesteś żółtodziobem czy doświadczonym profesjonalistą, każda z tych aplikacji może sprawić, że Twoja praca będzie jeszcze bardziej produktywna i przyjemna. Zaczynamy!

miro.com

Proste w obsłudze narzędzie, które pozwala m.in. na tworzenie person, map empatii oraz ścieżek użytkowników. Przyjazny interfejs przypominający ogromną tablicę pozwala na pracę zespołową w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą w tym samym momencie edytować różne materiały, obserwując jednocześnie pracę pozostałych członków zespołu i wchodząc z nimi w interakcje. Dodatkową zaletą miro.com jest możliwość instalowania dodatkowych wtyczek oraz integracji z wieloma popularnymi programami i aplikacjami takimi jak: Adobe Creative Cloud, Google Drive, Zapier, Unsplash czy Chrome.

thenounproject.com

Ponad 2 mln ikon do pobrania za darmo! W zależności od potrzeb, możesz je pobrać w formacie PNG lub SVG. Aby znaleźć ikony możesz skorzystać z wyszukiwarki lub przeglądać kolekcje tworzone przez designerów. Thenounproject.com pozwala także na integrację z aplikacjami: Sketch, Google Docs, Google Slides, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint oraz z wybranymi programami pakietu Adobe CC.

unDraw.co/illustrations

Darmowe narzędzie do wyszukiwania i pobierania różnych ilustracji. Jedną z najciekawszych funkcji jest możliwość dowolnego dopasowania koloru ilustracji. Wystarczy wpisać kod hex lub wybrać kolor z listy, by wszystkie wyświetlane ilustracje zostały automatycznie „przekolorowane” na wybrany przez nas kolor. Zachwyceni będą też użytkownicy Adobe XD, dla których została przygotowana specjalna wtyczka pozwalająca na zaciąganie ilustracji bezpośrednio z poziomu tego programu.

color.adobe.com

Z Adobe Color tworzenie palety kolorów jest proste. Wystarczy mniej niż minuta, aby wygenerować interesujące Cię zestawienie. Jeśli korzystasz z pakietu Adobe CC, gotową paletę możesz zapisać w swojej bibliotece, a następnie wykorzystać w innych programach. By znaleźć gotowe palety kolorów, możesz także skorzystać z zakładek „Eksploruj” lub „Trendy”.

Newsletter

Otrzymuj informacje o nowych postach na blogu.

hotjar.com

Jedno z najlepszych narzędzi do monitorowania działań użytkowników. Z pomocą hotjar z łatwością stworzysz heatmaps i zlokalizujesz najbardziej “gorące” punkty strony. Aplikacja posiada także możliwość nagrywania sesji użytkowników w formie wideo, co pozwala zlokalizować najbardziej newralgiczne punkty witryny, zidentyfikować błędy oraz tworzyć ścieżki użytkowników.

Najciekawsze artykuły dotyczące UX/UI i komunikacji wizualnej. Praktyczne źródło wiedzy dla projektantów, specjalistów z branży IT oraz właścicieli firm i startupów. Masz pytania? Skontaktuj się z nami, by omówić indywidualne rozwiązania, które pomogą rozwinąć Twój biznes.
ALVARO House of Design © 2009-2024. All Rights Reserved.

Zapisz się na Newsletter a

Poinformujemy Cię o nowościach!