UX / UI

Dlaczego UX jest ważny?

User Experience to interdyscyplinarna dziedzina designu, która w naszej pracy towarzyszy nam na co dzień. Kiedyś niedoceniana, dziś stanowi sedno każdej odnoszącej sukcesy aplikacji. Miernikiem tych sukcesów jest zadowolenie użytkownika, a jego źródłem może być zarówno szybkość rozwiązania określonego problemu, jak i sposób w jaki do tego doszło.

„Problem” to słowo klucz. Jego prawidłowe określenie, pozwala zrozumieć potrzeby użytkownika i stworzyć user flow, który najlepiej na nie odpowie. Problemy bywają różne. Niektóre całkowicie uniemożliwiają korzystanie z aplikacji, a inne – znacząco to utrudniają. Problemy mogą wynikać z błędów aplikacji, źle zaprojektowanej ścieżki użytkownika, a nawet z nieprawidłowej komunikacji. Jak zatem dotrzeć do ich źródła i je rozwiązać? Pomocne są w tym m.in. metodologia design thinking, warsztaty UX czy audyt. Wachlarz możliwości jest szeroki, stąd w przypadku każdego projektu konieczne jest indywidualne podejście i dobór adekwatnej strategii działania.

 

Makiety UX

Nasza filozofia UX/UI

W naszej filozofii UX i UI są ze sobą ściśle powiązane. O ile możliwe jest bycie dobrym projektantem UX bez znajomości podstaw UI, o tyle nie sposób być odnoszącym sukcesy projektantem interfejsów użytkownika, nie mając pojęcia o użyteczności. Z tego powodu łączymy obie te dziedziny, oferując holistyczne podejście do całego projektu.

Współpracując z klientami w dziedzinie UX/UI pod wieloma względami stajemy się częścią ich zespołu. Na początkowym etapie współpracy naszym celem jest rozpoznanie potrzeb i problemów użytkowników, a w przypadku istniejących aplikacji – poznanie także działającego już systemu. Etap ten przybiera często formę warsztatów UX, podczas których wspólnie z klientem diagnozujemy aktualną sytuację, określamy cele i wstępny plan działania.

Kolejne kroki to przygotowanie makiet UX, projekt interaktywnego prototypu oraz finalnej aplikacji. Na każdym etapie prac konsultujemy zaprojektowane rozwiązania z klientem i realnymi użytkownikami. Tak elastyczne podejście pozwala nam tworzyć aplikacje skrojone idealnie na miarę potrzeb użytkowników oraz oczekiwań klientów.

 

Doświadczenie

Wśród naszych realizacji UX/UI znajdują się projekty systemów i aplikacji wielu wiodących firm na rynku. Współpracowaliśmy m.in. przy projektach dla: Raiffeisen Bank Polska, BNP Paribas, DPD Polska, Towarzystwo Ubezpieczeń Europa, Donor Engine Canada i wielu innych. Doskonale znamy specyfikę pracy UX/UI Designera oraz zaangażowanie i odpowiedzialność, które się z tym wiążą. Poniżej zaprezentowaliśmy nasz poziom specjalizacji w poszczególnych dziedzinach:

 

Projektowanie interfejsu użytkownika (UI)
100%
Projektowanie makiet i prototypów aplikacji
100%
Audyt UX aplikacji i stron internetowych
90%
Projektowanie User Flow
90%
Warsztaty UX
80%

Zapytaj o ofertę

Zapraszamy do kontaktu firmy i osoby zainteresowane współpracą: biuro@alvaro.pl